gotovyy-lentochnyy-fundament-dlya-doma

Стрічковий фундамент: коли застосовувати та технологія

Одним з перших питань, які виникають при проектуванні заміського котеджу, який вид фундаменту вибрати . При його виборі слід враховувати майбутнє навантаження від будівлі і характеристики грунту. Тому, вибираючи ділянку , слід звернути увагу на залягання підземних вод і характеристики грунту. Найпопулярнішим на сьогоднішній день є стрічковий фундамент для будинку. Хоча це простий фундамент, але для того щоб він був надійним і довговічним, потрібно знати і дотримуватися технологію його зведення.

Можна, звичайно, купити готовий будинок. В цьому випадку не потрібно ламати голову над тим, з яких матеріалів його краще будувати. Якщо ж прийнято рішення про самостійне будівництво, то тут у будь-якого забудовника виникає питання, що краще: будувати самому або укласти договір з будівельною організацією. Якщо самостійно будувати будинок і вибрати стрічковий фундамент, то потрібно розібратися, які у нього плюси і мінуси, а також вивчити технологію зведення.

Переваги і недоліки

Стрічкові фундаменти по конструктивним типом бувають двох типів:

 • монолітні — залиті бетоном смуги з армованим поясом;
 • збірні — стрічки збірні із залізобетонних блоків або червоної цегли.

Обидва види стрічкового фундаменту являє собою смуги, що проходять по всьому периметру будівлі, а також під несучими і внутрішніми стінами. Застосовують такі фундаменти для будівель з різних матеріалів, наприклад, для будинки з газобетону , шлакоблоку та цегли. Крім того його застосування обгрунтовано для будинків, в яких передбачений підвал. Свою популярність стрічковий фундамент завоював завдяки наступним перевагам:

 • Здатності витримувати великі навантаження. Стрічковий фундамент під будинок застосовується як для легких будівель, так і для будинків з важким перекриттям. Використання опор дозволяє рівномірно розподілити навантаження по всій підставі.
 • Можливість побудови підвалу або цокольного поверху.
 • Проста технологія зведення, незважаючи на трудомісткість робіт. Можливість використання доступних матеріалів, таких як: бетон, арматура, цегла, камінь та ін.
 • Низька вартість.
 • Пристрій фундаменту не вимагає застосування спеціальної техніки.
 • Довговічність. Якщо фундамент заглиблений нижче рівня промерзання, то він буде схильний до меншою деформації і володіє більш високою стійкістю. Залежно від обраного для заснування матеріалу термін служби фундаменту становить:
  • цегла — 30-50 років;
  • залізобетонні блоки — 30-75 років;
  • монолітні армовані бетонні стрічки — до 150 років.
 • При расчете сметы вартість стрічкового фундаменту можна зменшити за рахунок вибору більш дешевого типу.

Монолітні конструкції

Монолітний фундамент незалежно від глибини, на яку він закладений, дає можливість зводити будівлі будь-якої форми. Ця перевага можна використовувати для втілення, як оригінальних індивідуальних рішень, так і типових проектів. Крім того, монолітні фундаменти міцніше збірних і не вимагають додаткової гідроізоляції. Завдяки цілісності і глибині конструкції кілька стрічок фундаменту можна використовувати в якості стін для спорудження підвальних приміщень.

При зведенні монолітного фундаменту, наприклад, для теплого енергоефективного будинку , не потрібно наймати дорогу техніку, достатньо звичайної бетономішалки. Недоліком є висока трудомісткість робіт і великі часові витрати. Крім того, велике значення для пристрою монолітного фундаменту, має сезонність. Заливка фундаменту повинна проводитися в теплу пору, щоб конструкція була міцною і надійною. Багатостроящихся  об’єкти компанії «КіевНовБуд», будувалися саме в теплу пору року. До недоліків армованих монолітних стрічкових фундаментів можна віднести велика витрата матеріалів: бетону, пиломатеріалів, арматури.

Збірні конструкції

Збірка фундаменту із залізобетонних блоків дає можливість уникнути помилки при зведенні, отримати пряме кути, уникнути перекосу стін. Перевагою збірних конструкцій є швидкість зведення і короткий термін витримки. На відміну від монолітного фундаменту збірний не вимагає застигання і можна після його зведення відразу приступати до наступного етапу будівництва. Про етапи будівництва можна дізнатися зі статті про будівництво будинки з піноблоків .

Головним недоліком збірних фундаментів є висока вартість матеріалів і робіт. Крім того, для зведення потрібно спеціальна вантажопідйомна техніка. Залізобетонні блоки не можна використовувати для зведення фундаменту на пучинистих грунтах, так як рух грунту може викликати деформацію конструкції, яку неможливо зміцнити армуванням. Блоки не володіють такою міцністю як монолітні бетонні стрічки. Блокові з’єднання потребують додаткової гідроізоляції, щоб уникнути проникнення води між стиками блоків.

 
Tags: No tags

Comments are closed.